Pekmez Çocuk Masalları

facebooktwitter

Pekmez Çocuk Hikayeleri

Akıllı Pekmez Ülkesi

Akıllı Pekmez ÜlkesiPekmez Çocuk saf ve fakir bir çocuktur. Bir gün annesinin yaptığı PEKMEZ'DEN yer ve çok hoşuna gider. Üstelik gün geçtikçe de kendini akıllı hissetmeye başlar. Fakirdir ya, başlar bu pekmezleri zeka yapıyor diye satmaya ve kısa bir süre sonra ünü tüm ülkeyi sarar. Adını da AKILLI PEKMEZ koyar… AKILLI PEKMEZ'İ yiyen herkes çok zeki olur. Bir süre sonra Pekmez Çocuk artık AKILLI PEKMEZ'İ satmak istemez ve annesinden üretimi durdurmasını ister. Çünkü sadece Pekmez Çocuk değil pekmezi yiyen herkes çok zeki olmaktadır. Böylelikle Pekmez Çocuk’un ünü gün geçtikçe azalır. Pekmez Çocuk da bu duruma üzülmektedir. Ülkenin tüm ileri gelenleri ve alimleri bir araya gelerek Pekmez Çocuk’u ziyaret ederler. Bu pekmezden tekrar üretmesini isterler… Pekmez Çocuk ise bir şartla o pekmezi üretip satacağını söyler. Kendisi padişah olacaktır. Ülkenin ismi ise AKILLI PEKMEZ Ülkesi olarak değiştirilecektir. Heyet bunu kabul eder, Pekmez Çocuk ve Akıllı Pekmez ülkesindeki insanlar uzun yıllar akıllı ve huzur içinde yaşarlar.

Pekmez Çocuk ve Padişahın Kızı

Pekmez Çocuk Ve Padişahın KızıPadişahın kızı onulmaz bir hastalığa yakalanır. Padişah onu iyileştirene kızını vereceğini söyler. Deneyip de iyileştiremeyenin ise kellesi vurulacaktır. Ülkenin en ünlü hekim, alim ve büyücüleri onu iyileştirmek için her yolu denerler ama başaralı olamazlar. Pekmez Çocuk ise Kırşehir’den bir helke AKILLI PEKMEZ götürür. Ama onu saraya almazlar. Sonunda bir yolunu bulup içeri girer. Padişahı ikna eder ve kızına AKILLI PEKMEZ'İ yedirir. Birkaç saat sonra padişahın kızı iyileşir. Pekmez Çocuk ve padişahın kızına 40 gün 40 gece düğün yapılır. Bir sürü sağlıklı ve akıllı çocukları olur ve uzun yıllar mutlu yaşarlar.

Pekmez Çocuk ve Kaplumbağa

Pekmez Çocuk Ve KaplumbağaPekmez Çocuk ormanda yürürken kaplumbağayı kara kara düşünürken bulur. Sebebi ise tavşan ile yapacağı yarışı kazanamama korkusudur. İlk yarışmayı tavşanın uyuması ile kazanan kaplumbağa bu sefer oldukça ümitsizdir. Ancak Pekmez Çocuk çıkınından çıkardığı AKILLI PEKMEZ'İ kaplumbağaya verir ve yarışı yine o kazanır. Tavşan ise bir kez daha şaşkınlığını üzerinden atamaz.

Pekmez Çocuk Satranç Turnuvasında

Pekmez Çocuk Satranç TurnuvasındaPekmez Çocuk satranç yarışmasında birinci olur, sebebini soranlara her günpekmez yediğini söyler. Bunun üzerine bir sonraki yarışmaya rakipleri de pekmez yiyerek hazırlanır. Ama Pekmez Çocuk yine birinci olur. Bu nasıl olur,bizde pekmez yedik ama yine sen kazandın diyenlere, ben pekmez yiyorum ama sadece AKILLI PEKMEZ yiyorum der.

Pekmez Çocuk ve Zehirli Şişeler

Pekmez Çocuk Ve Zehirli ŞişelerPadişah masaya 5 adet şişe koyar ve zehrin hangisinde olduğunu sorar,Pekmez Çocuk hepsini bir şişede birleştirir ve bu şişede der. Padişah Pekmez Çocuk’un kıvrak zekasının sebebini sorunca AKILLI PEKMEZ cevabını alır. Bunun üzerine padişah tüm ülkeye AKILLI PEKMEZ'DEN başka pekmez yenmeyeceğine dair ferman salar.

Pekmez Çocuk ve Dev

Pekmez Çocuk Ve DevKöyüne giden Pekmez Çocuk'un ormanda karşısına kocaman bir dev çıkar ve onasoracağı soruya doğru cevap verirse serbest bırakacağını aksi halde kendisini yiyeceğini söyler. Soru şöyledir; Dünyada insanı hem sağlıklı, hem mutlu, hemde akıllı yapan şey nedir? Pekmez Çocuk hiç tereddüt etmeden AKILLI PEKMEZ cevabını verir ve canını kurtarır. Doğru cevap karşısında hayretler içindekalan Dev, bugüne kadar kimsenin bu soruyu bilemediğini söyler ve kendisinin sorunun cevabını nereden bildiğini sorar. Pekmez Çocuk der ki; çünkü ben KIRŞEHİR'LİYİM...